Zapytaj lekarza

7 4 0 , 2 4 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Alergia. Fakty i mity

Czy człowiek rodzi się z alergią? Czy można być uczulonym na nieszkodliwe wcześniej alergeny? Czy alergia to to samo, co nietolerancja pokarmowa? Zobacz popularne fakty i mity na temat alergii.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam, tak, jest taka możliwość, warto sprawdzić skład olejku, by wiedzieć jakie substancje mogły ewentualnie spowodować reakcję alergiczną. Najczęstsze objawy występują w obrębie takich narządów, jak: nos, oczy, uszy oraz drogi oddechowe. Obrzmiała śluzówka nosa, która nie pozwala oddychać, nadreaktywność oskrzeli oraz podrażnienie spojówek są stosunkowo często występującą reakcją układu immunologicznego na alergen. Jeśli jest Pani zainteresowana, to więcej może się Pani dowiedzieć z artykułu: https://portal.abczdrowie.pl/objawy-alergi. W przypadku wystąpienia takiej reakcji, jaką Pani opisuje, należy odstawić stosowanie produktu zawierającego hipotetyczny alergen oraz skontaktować się z lekarzem przychodni POZ, jeśli dolegliwości nie ustępują i utrudniają funkcjonowanie. Być może konieczne będzie przepisanie leków antyhistaminowych oraz dalsza diagnostyka, np. w postaci testów skórnych. Więcej o rodzajach alergii, diagnostyce oraz leczeniu w materiale: https://portal.abczdrowie.pl/alergia. Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy