Zapytaj lekarza

7 4 3 , 0 6 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Ujście zewnętrzne przetoki z wybujałą ziarniną ok. 4cm od anodermy

Witam.Miałem robione badanie przez chirurga oto wyniki badania : Ujscie zewnetrzne przetoki z wybujałą ziarniną ok.4cm od anodermy.Per rectum napiecie zwieracza prawidłowe ,wyczuwalne przerosłe brodawki.Przetokę zasondowano,stwierdzając ujscie wewnetrzne na granicy anodermy.1.Prosze o przyblizenie mi co może oznaczac ta diagnoza.Lekarz powiedzial ze przetoka jest prosta i da się ją wyciąć w całosci 2.Ile trwa gojenie rany po operacji i czy bede w stanie chodzic ? 3.Czy bede miał pełną narkozę ?
MĘŻCZYZNA, 22 LAT ponad rok temu

Przyczyny niedokrwienia kończyn dolnych

Niedokrwienie kończyn dolnych to problem, z którym bardzo często spotykają się naczyniowcy. Obejrzyj nasz film i dowiedz się, jakie są przyczyny tej dolegliwości.

Witam,
To co Pan opisał oznacza że ma Pan przetokę odbytu. Można to znieczulić przez ukłucie w plecy i nie konieczna jest "narkoza". Co do gojenia się rany - to jest to kwestia bardzo indywidualna ale generalnie trwały zrost wytworzy się do 10 dni. Chodzić będzie Pan mógł.

Specjalista w dziedzinie anestezjologii i intensywnej terapii. Absolwent Wojskowej Akademii Medycznej w Łodzi. Przez wiele lat zawodowo związany z 4. Wojskowym Szpitalem Klinicznym we Wrocławiu. Współtwórca programu transplantacji kończyn w Szpitalu Św. Jadwigi w Trzebnicy, gdzie przeprowadzono pierwszą w Polsce udaną operację przeszczepienia ręki. W 2014 roku oznaczony Srebrnym Krzyżem Zasługi przez prezydenta RP.
0

Witam!
Odpowiem od strony anestezjologicznej. Znieczulenie zawsze zależy od rozległości zabiegu i możliwych dolegliwości bólowych pacjenta, a także od dostępności pola operacyjnego. Moim zdaniem krótkie znieczulenie ogólne jest tu wymagane.
Pozdrawiam.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy