Przetoka okołoodbytnicza a siłownia

Witam. Od roku leczę przetokę okołoodbytniczą. Pierwsza operacja w marcu 2014, wycięto kanał przetoki okołoodbytniczej i pozostawiono do gojenia. Rana się zagoiła ale zdiagnozowano ropień i kolejna operacja była robiona we wrześniu 2014. Założono mi luźny seton do drenaż, nadal go nie usunięto. Aktywność zwieraczy nie jest najgorsza ale nadal wspomagam się wkładkami higienicznymi. Chcę zacząć biegać lub chodzić na siłownię. Czy nie jest za wcześnie? Jaka aktywność fizyczna jest wskazana po operacji przetoki okołoodbytniczej? Po jakim czasie po operacji przetoki okołoodbytniczej można w ogóle pomyśleć o jakiejś zwiększonej aktywności fizycznej typu właśnie bieganie czy też chodzenie na siłownię? Za mną ciężki okres i chcę teraz dbać o zdrowie, a właśnie sport jest jednym z elementów, w który chciałbym sie zaangażować. Z góry dziękuję za wszystkie porady i pozdrawiam.

Najlepiej aby poradził się Pan lekarza prowadzącego, który zna Pana obecny stan - trudno mi udzielać porady nie znając zakresu przetoki i działań dotychczasowych.
Na pewno duży wysiłek nie jest wskazany.

 Lek. Aleksandra Witkowska

Szanowny Panie - leczeine tego typu schorzenia jest długie. Proponowałbym wstrzyamanie sie jeszcze od wysiłkowych ćwiczeń
Pozdrawiam serdecznie, dr n.med. Wojciech Kawiorski, specjalista chirurgP