Czy po usunięciu przetoki okołoodbytniczej można uprawiać sport?

Witam. Mam przetokę okołoodbytniczą. Jeszcze nie zdecydowałam się na jej wycięcie,ale myślę nad tym. JeJdzę na rowerze, biegam mimo tego, że mam przetokę ,ponieważ mam ją dosyć długo a bardzo lubię sport. Czy mogę to robić czy też lepiej przestać się ruszać ( rower, spacer, jogging ) ? I jeszcze jedno mnie nurtuje : po jakim czasie po wycięciu przetoki będę mogła zacząć uprawiać sport ? Głównie chodzi o jazdę na rowerze, bo to uwielbiam. Bardzo proszę o podpowiedź.

Witam , trochę późno Pani rozważa możliwość leczenia - nadchodzi lato , a więc biegi , rower itp. rzeczy , które mogą utrudnić gojenie! Zawsze lepiej jest przeprowadzać tego typu zabiegi jesienią! Uważam , że wymaga Pani konsultacji chirurga , który będzie operował! Ja na odległość , bez zbadania nie jestem w stanie powiedzieć nic autorytatywnego!!! z.żurawski