Ukłucia w udzie a stan po zakrzepicy i zatorze

w lutym mialam zakrzepice.zator stwierdzono nad kolanem po prawej stronie lewej nogi.W maju badanie wykazalo ze wszystko zniklo.Wczoraj spedzilam 6 godz w samochodzie (w tym 3 przerwy). Na poczatku siedzialam z przodu wraz z nogami do gory, pozniej przesiedlam sie na tyl i gdy polozylam sie to "cos" zakłuło mie z przodu uda, troche jakby skurcz mialby wystapic.I tak kilka razy.W nocy nic, ale znowu na dzien od czasu do czasu takie kłucie.Czy to moze byc znow zator? tabletki biore rozrzedzajace

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Jeśli bierze Pani tabletki rozrzedzające krew ryzyko ponownego epizodu zakrzepowo-zatorowego jest niewielkie, aczkolwiek istnieje. Warto udać się do lekarza prowadzącego, który oceni naczynia i ew. wdroży właściwe postępowanie.