Stan po zakrzepicy żył głębokich i torbiele jajników

Dobry wieczór. Jestem 27 letnią kobietą po przebytej zakrzepicy żył głębokich powiklaną zatorowością płucną XII 2015, chorobą Crohna. Od I 2016 w związku z epizodem zakrzepowym odstawiłam tabletki antykoncepcyjne i od tego czasu mam problem z torbielami jajników (okolo 3 cm), ktore powstają miesiąc w miesiąc tydzień przed miesiączką i znikają zaraz po. Aktualnie przyjmuję xarelto 20 mg, Asamax 3 g i sterydy (metypred). Ginekolog chce wlaczyc progesteron. Czy powinnam sie zgodzic? Boje się.

Lekarz oceni ryzyko i możliwe powikłania. Jednak opisywane torbiele nie są jakieś straszne. Zatorowosc plucna w wywiadzie to poważne przeciwwskazanie. Lekarz musi o tym wiedzieć.