Upadek i przesunięcie zębów a aparat ortodontyczny

Ostatnio niefortunnie upadłem na ziemie zębami lewa dolna jedynka , przesuneła się do tyłu i górna część zęba wyszła z pomiędzy zębów . Jutro wizyta u dentysty związana z wypełnieniem 7 . Czy w tym wypadku aparat ortodontyczny , a jeżeli tak to czy może być ruchomy?

Witam,
Teoretycznie jeśli aparat będzie prawidłowo zaprojektowany a Pan będzie go nosił jest możliwość leczenia aparatem ruchomym. Jednak najczęściej u dorosłych pacjentów stosuje się aparaty stałe, naklejane na czas leczenia na zęby. Przemieszczenie zęba w wyniku urazu może być leczone ortodontycznie. Warto jednak skonsultować to z specjalistą ortodoncji.Proszę pamiętać, że ząb po urazie może wymagać leczenia kanałowego.
Pozdrawiam,
Joanna Rąpała