Brązowy śluz zamiast miesiączki u 44-latki

Zaczełam miesiaczkowac w wieku 12 lat przeszlam 3 ciaze i okres był regularny natomiast teraz gdy mam 44 lata pojawił sie brazowy o brzydkim zapachu sluz zamiast okresu i po terminie miesiaczki. Nigdy sie nie zabespieczałam i jaka jest to przyczyna? kiedy zrobic ytest ciazowy ? jak jeszcze jest ten sluz od 3dni?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Opisane objawy mogą wskazywać na infekcję dróg rodnych. Niemniej jednak w pierwszej kolejności należy wykluczyć ciążę. W tym celu proszę wykonać test po 14 dniach od ostatniego stosunku.