Biały śluz zamiast miesiączki - co to takiego?

Witam. Mam 20 lat i od 4 dni powinnam mieć okres. Zwykle jest regularny. Zamiast niego wydziela mi się biały lub przeźroczysty śluz. Jest raz gęsty, raz bardziej płynny o brzydkim zapachu. Z chłopakiem kochałam się z zabezpieczeniem lecz to było jeszcze przed poprzednią miesiączką, która wystąpiła normalnie. Potem tylko uprawiliśmy petting. Mam nadzieję więc, że z ciąża nie ma to nic wspólnego? Pozdrawiam

Witam serdecznie!

Patologiczna wydzielina z pochwy o nieprzyjemnym zapachu może być związana ze stanem zapalnym pochwy. Zazwyczaj towarzyszą temu świąd i pieczenie okolic intymnych. W tej sytuacji wskazane jest badanie ginekologiczne, aby postawić właściwe rozpoznanie oraz co za tym idzie właściwe leczenie. Taki stan może powodować zaburzenia miesiączkowania.

Zdarza się, że kobiety będące w ciąży mają 3- 4 krwawienia przypadające na czas miesiączki. Dlatego proponuję wykonanie testu ciążowego, aby wykluczyć ciążę jako przyczynę braku miesiączki.

Pozdrawiam