Uporczywy świąd odbytu

jakis czas temu zauwazylem ze okolo północy mam uporczywy swąd odbytu. Nie moge przez to spać. Często przez to budzę sie w nocy. W dzień nie mam takich objawów i wszystko jest w porządku. Jaka może być tego przyczyna? Zastanawiam sie czy to nie byloby powiazane z nerwami czy psychika. Mozna to wiazac z nerwica czy nie bedzie to mialo nic wspolnego? Pije duzo kawy i alkoholu, moze to byc przez to? Jak na wlasna reke to mozna wyleczyc? zakezy mi na tym, zeby rozwiazac ten krepujacy problem samemu.

Lek. Tomasz Budlewski

Aby móc określić odpowiednie postępowanie konieczne jest wykonanie badania lekarskiego. Proponuję udać się do lekarza rodzinnego, po badaniu będzie można coś więcej powiedzieć. Być może są to hemoroidy.