Uporczywy trądzik grudkowo-krostkowy

Dzień dobry, mam 30 lat i uporczywy trądzik grudkowo krostkowy. Dermatolog przepisał mi Tetralysal, którego jeszcze nie brałam. Mam niedobory żelaza i wypadają mi włosy ( łysienie tolagenowe) zastanawiam się, czy jest jakiś łagodniejszy antybiotyk na trądzik, który nie ma aż tak dużych skutków ubocznych i nie pogorszy łysienia i nie zabuży wchłaniania żelaza? Zależy mi na skutecznym leku.Proszę o profesjonalną i wyczerpującą odpowiedz. Pozdrawiam Anna

Wyczerpująca odpowiedź jest niemożliwa bez bezpośredniej konsultacji jest wiele sposobów leczenia trądziku , jedną z nich są tetracykliny , można ,,osuszyć,, skórę peelingami salicylowymi i naprzemiennie stosować darsonval , są zabiegi laserowe i profesjonalne zabiegi kosmetyczne np, Dermalogica. Co do wypadania włosów to polecam mezoterapię igłową specjalistycznymi preparatami . Najpierw oczywiście trzeba uzupełnić niedobory żelaza i innych mikroelementów bo na pewno takowe są u Pani. Pozdrawiam i zapraszam na stronę www.fyoung.pl

Zapewne ekarz , u którego Pani odbyła konsultację prawidłowo dobrał kurację lekową. Ale jak się jej nie zastosuje to trądzik sam się nie wyleczy. Do leczenia powinno się dołączyć zabiegi peelingów medycznych.