Zapytaj lekarza

7 3 6 , 6 3 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Uraz brzucha - czy powinnam wykonać dziecku jeszcze jakieś badania?

Witam! Mój synek (3 lata) nadział się na kij od mopa, chwilę płakał a potem stracił przytomność na około pół minuty. Zaznaczam, że uderzył się w brzuch a podejrzewam, że w przeponę bo sama tego nie widziałam tylko skarżył się na brzuch, później wymiotował. W szpitalu zrobili tylko usg brzucha, wyniki dobre, ale chciałam spytać od czego to omdlenie? Czy robić jakieś dodatkowe badania? I te wymioty, czy od uderzenia? Proszę o odpowiedź, gdyż synek jest po posocznicy i się martwię o jego zdrowie. Dziękuję!

KOBIETA ponad rok temu

Bóle kręgosłupa

Spędzamy zbyt wiele czasu w pozycji siedzącej. Prowadzi to do bólu pleców. Warto wstać,przejść się. Zredukujemy wtedy dolegliwości bólowe kręgosłupa.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witamy serdecznie!

Opisane przez Panią objawy jak najbardziej mogą mieć związek z urazem. Wymioty mogły wystąpić jako bezpośredni wynik urazu jamy brzusznej. Omdlenie natomiast może być pośrednio z nim związane. Dziecko mogło bowiem na przykład uderzyć głową podczas upadku. Ponadto omdlenie mogło być niezależne od urazu, skoro wystąpiło jakiś czas później.
By to jednak dokładnie zdiagnozować, powinna Pani skonsultować się z lekarzem pediatrą, który zbada dziecko i zleci odpowiednie badania dodatkowe.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy