Zapytaj lekarza

7 3 6 , 2 3 1

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Uraz lewego nadgarstka

2 tygodnie temu przecięłam sobie lewy nadgarstek. Trafiłam chyba na tętnicę, bo krew lała się strumieniem. Wezwałam prywatne pogotowie. Przyjechali, zeszyli, dali środek przeciwbólowy i pojechali. 3 dni temu wyciągnęłam sobie szwy wydezynfekowanymi cążkami. Rana jeszcze reaguje na wodę utlenioną, czyli nie całkiem zagojona. Zmieniam kompres 3 razy dziennie. Kłopot w tym, że od 2 tygodni mam ścierpnięte cztery palce, oprócz małego. Nie mam w nich czucia. Czy to się zmieni? Być może to przecięte ścięgno lub jakiś splot nerwowy. Co mam robić?

KOBIETA, 58 LAT ponad rok temu

Trening na zdrowy kręgosłup

Coraz więcej osób zmaga się z wadami postawy. Wszystko przez siedzący tryb życia. Jeździmy samochodem, potem pracujemy przed komputerem, a nasze plecy cierpią. Sprawdź, jakie ćwiczenia wzmocnią kręgosłup.

To objawy uszkodzenia nerwu pośrodkowego w zakresie czucia. Zapewne nerw został naruszony częściowo, bo nic Pani nie pisze na temat ograniczenia w zakresie ruchomości palców (upośledzenie zginania palców I, II i częściowo III). Trzeba w tej sprawie udać się na konsultację do ortopedy. Jeśli nerw został uszkodzony tylko częściowo, tylko w zakresie czucia to jest duża szansa na jego regenerację. Jednak czas regeneracji takiego nerwu jest bardzo długi, liczony w miesiącach (6-9). Ortopeda po bezpośrednim badaniu określi zakres uszkodzenia nerwu i wyjaśni rokowanie i dalsze postępowanie (być może rehabilitacja).

Specjalista chirurgii ogólnej.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy