Uraz ręki i założenie szyny

Witam.Mam 18lat i 10dni temu zalozono mi szyne na reke po malym wypadku rowerowym.Na opisie rtg pisalo ze nie ropzoznano szczegolnego urazu lecz reka mnie bolala i lekarz zalozyl szyne.Po 4dniach bol ustal do tego stopnia ,ze sciagnalem ja na chwile.Chodzilem bez szyny 3dni reka bolala tylko przy wykrecaniu lecz z kazdym dniem coraz mniej tylko nie moge jej do konca wyprostowac.Czy to normalne przy stluczeniach tego typu czy moze to byc wina krzywo zrosnietej kosci?

Lek. Marta Gryszkiewicz

Jeśli w opisie RTG nie ma informacji o złamaniu lub pęknięciu kości, to tym samym nie można mówić o nieprawidłowym jej zrośnięciu.
W przypadku złamania zakładany jest pełen gips, a nie tylko szyna.
Raczej mało prawdopodobne, że przy dużym urazie byłaby Pani w stanie zdjąć opatrunek gipsowy po 3 dniach i nie odczuwać bólu.
Niepełny ruch w stawie może wynikać z obecności krwiaka lub obrzęku okołostawowego po urazie.
Powinna się Pani zgłosić do kontroli do poradni ortopedycznej.
Zakres ruchomości kończyny górnej powinien zostać zweryfikowany przez specjalistę poprzez przeprowadzenie badania klinicznego.
Skierowanie na taką konsultację może Pani uzyskać od lekarza rodzinnego.