Założenie szyny przy stłuczeniu
Witam, 1,5 tyg temu upadłem na rękę. Na 2 dzień spuchła i miałem problem z ruszaniem palcami i pojawił się obrzęk. Wykonałem prześwietlenie RTG, lekarz nie stwierdził żadnego złamania ani pęknięcia. Uznał, że to stłuczenie i założył szynę. Dziś ją ściągnąłem ręka dalej jest opuchnięta i nie mogę sprawnie zginać ręki w całości. Bolą mnie kości śródręcza.

MĘŻCZYZNA, 29 LAT ponad rok temu
Niektórych złamań nie widać od razu w rtg, można powtórzyć rtg po 2-3 tyg. Np kość łódeczkowata
Dzień dobry,
Jak długa ręka była w szynie?
Proszę ponownie wykonać badanie RTG. Jeśli nie będzie złamań rozpocząć fizjoterapię- przede wszystkim indywidualne ćwiczenia mające na celu uruchomienie stawu, powrót do pełnego zakresu ruchomości, wzmocnienia mięśni. Można zastosować drenaż limfatyczny oraz kinesiotaping. Niepełny ruch w stawie może wynikać z obecności obrzęku po urazie lub na skutek unieruchomienia w szynie.
Pozdrawiam serdecznie.