USG brzucha i częste bóle u 13-latka

Witam,mój 13letni syn miał robione usg brzucha z powodu dość częstych bóli.Wynik poszczególnych organów w normie,ale w opisie nerek jest taki zapis: nerki wielkości i echostruktury prawidłowej,w osi długiej po ok.10,5 cm,nieznacznie poszerzone układy zbiorcze,zmian ogniskowych nie zobrazowano.Proszę mi wytłumaczyć o co chodzi z tymi układami zbiorczymi,czy trzeba gdzieś się udać z tym wynikiem?

Ocenę tego układu może dokonać nefrolog dziecięcy. Przed taką wizytą warto również wykonać posiew moczu i badania ogólne, morfologię krwi obwodowej oraz CRP, dalsze badania dopiero po ustaleniu ich potrzeby przez nefrologa.