USG jamy brzusznej i podbrzusza tydzień po jajeczkowaniu a szanse na ciążę

Witam, Tydzień po jajeczkowaniu miałam robione USG jamy brzusznej z powodu bólu brzucha i podbrzusza. Lekarz zdiagnozował torbiel niewielkich rozmiarów zlokalizowaną w/na trzonie macicy. Dzisiaj powinnam dostać miesiączkę. Zrobiłam test ciążowy i wyszedł pozytywny - bledsza druga kreska, ale jest. Czy możliwe jest zatem, że to nie była torbiel, tylko wczesna ciąża? Dziękuję za odpowiedź.

Jest to możliwe, jednak nadal nie potwierdza ciąży. Może też być puste jajo płodowe, które jest pozostałością po ciąży. Należy w krwi ocenić poziom BHCG dwa razy w odstępie kilku dni.