Usg kolana po upadku podczas gry w siatkówkę

Dzien dobry Gralem na wfie w siatkowke i upadajac cos strzelilo mi w kolanie. Bol byl przeszywajacy lecz z dnia na dzien chodzilem coraz lepiej. Poszedlem do lekarza ortopedy zrobil mi usg i powiedzial ze mam chodzic opasce lub bandazu elastycznym. Minal ponad miesiac a ja ciagle nie moge zrobic przysiadu i idac czuje ze kolano chce mi uciekac w bok nie proboje nawet podskoczyc do gory. Boje sie ze to wiezadla krzyzowe eh ale czy lekarz by tego nie wykryl przy badaniu?

Podczas urazu którego Pan doznał doszło najprawdopodobniej do urazu skrętnego bez/i/ z lub uszkodzeniem więzadeł. W wykonanym USG lekarz mógł nie wykryć uszkodzenia więzadeł krzyżowych, ponieważ bardzo trudna jest ocena więzadeł krzyżowych w bad. USG. Jezeli podczas badania odczuwał Pan silne dolegliwości bólowe, być może lekarz nie byt w stanie ocenić stabilności kolana. W celu wyeliminowania podejrzeń sugerowałbym ponowne badanie fizykalne i ewentualne rozwianie wątpliwości podpierając się badaniem MRI stawu kolanowego

na pewno uczucie uciekania w bok nie jest wyniekiem niestabilności w. krzyzowych co najwyzej pobocznych, ale które sa dobrze obrazowane w USG wiec wykluczone , uczucie słabej stabilności jest wynikiem wysięku oraz tzw. foldind distortion , jalepiej jakby sie udał Pan do fizjoterapety pracującego zgodnie z FDM wg Typaldosa
zazwyczaj kolano wymaga tez więcej czasu, aby w pełni wrócic do formy