Usg piersi a zgrubienie

Mam 36,5 lat.Rok temu robiłam USG piersi-było ok. 3miesiące temu wyczułam zgrubienie w piersi i ponownie udałam się do tej samej ginekolog na usg. Nie chciała mnie zbadać palpacyjnie, zrobiła wyłącznie usg. Usg wyszło ponownie ok. Na pytanie kiedy powinnam zgłosić się na następne profilaktyczne Usg, lekarka stwierdziła, że za 5 lat wystarczy.Nie zrobiła też żadnego wywiadu. Mnie się wydawało, że usg w moiom wieku powinno być częstsze. To podważyło moje zaufanie do pani doktor - czy słusznie?

W zależności od stany klinicznego:
jeśli zmiana w comiesięcznym badaniu palpacyjnym nie powiększa się to USG za 12 mc, jeśli wielkość ulegnie zmianie to za 6 mc.