USG piersi - czy powinnam się niepokoić?

Witam,

mam pytanie w sprawie USG piersi, zrobiłam, a oto opis: w piersi lewej na godzinie 3 przy ścianie klatki piersiowej policykliczne ognisko, hipoechogeniczne o wym. 26*13*26, sugeruję Tu malignum, wskazane BAC. Nie wiem, czy mam się matrwić?

ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

Badanie USG piersi może dostarczyć wielu cennych informacji odnośnie cech zmian wykrytych w badaniu fizykalnym piersi. Podczas badania odszukiwane są szczególnie zmiany ogniskowe w obrębie piersi. Niepokojącym wynikiem są zmiany ogniskowe hypoechogeniczne, gdyż mogą sugerować proces nowotworowy. W związku z tym każda taka zmiana wymaga wykonania biopsji i oceny histo-patologicznej, gdyż jest to jedyna w pełni wiarygodna i definitywna ocena charakteru zmiany.
W opisanej sytuacji należy zastosować się do zaleceń lekarza i wykonać biopsję aspiracyjną cienkoigłową w możliwie jak najszybszym czasie.
Wynik należy skonsultować z onkologiem.

Redakcja abcZdrowie.pl