USG piersi i cechy włóknienia podścieliska łącznotkankowego

budowa piersi typ mieszany gruczołowotłuszczowy z cechami włóknienia podścieliska łącznotkankowego- proszę o informacje co to znaczy taki mam opis USG

Witam serdecznie.
Budowa gruczołowotłuszczowa to normalna, prawidłowa struktura sutka. Natomiast cechy włóknienia podścieliska mogą wiązać z obecnością tzw. dysplazji włóknistej sutka, czyli tzw. mastopatii. Jest to łagodny rozrost gruczołu mogący powodować dolegliwości bólowe i uczucie obrzmienia piersi. Jest to bardzo częste schorzenie, które wymaga okresowej kontroli ginekologicznej i niekiedy (przy nasilonych dolegliwościach bólowych) terapii hormonalnej. Ulgę w ewentualnych dolegliwościach przynosi również eliminacja z diety kawy, herbaty, tłuszczów zwierzęcych, zaprzestanie palenia papierosów, a także dieta bogata w witaminy z grupy B oraz E, nienasycone kwasy tłuszczowe.