USG serca i tętnic podobojczykowych prawidłowe

Szanowni Państwo! Jestem mężczyżną, mam 20 lat z prawidłowym BMI. Kilka lat temu pierwszy raz zaobserwowałem u siebie wysokie ciśnienie na lewej ręce (ok. 140/80, a prawej prawidłowe). Byłem diagnozowany w szpitalu (USG serca i tętnic podobojczykowych prawidłowe), przyjmowałem przez 2 msc Betaloc, odstawiony przez lekarza POZ. Ostatnio zaobserwowałem u siebie znów to samo, z tym że średni wynik na lewej ręce to 142/72, przy prawidłowym ciśnienie na pr. ręce. O czym to może świadczyć?

Niewielkie różnice w zakresie pomiaru ciśnienia krwi w prawej i lewej kończynie górnej nie budzą niepokoju. Jeśli ma Pan jednak w tym względzie wątpliwości proszę jeszcze w tej sprawie bezpośrednio skonsultować się z kardiologiem.