USG tarczycy: lito - płynowy guz. Co to oznacza?
Dzień dobry! Bardzo proszę o pomoc i wyjasnienie. Robiłam badanie usg tarczycy. Wynik badania: tarczyca dobrze ograniczona, asymetryczna - płat lewy znacznie powiększony. PP-15x11x34mm, PL-61x50x80mm. Płat lewy w całości przerośnięty przez lito - płynowy guz. Płat prawy bez zmian ogniskowych. Cień środkowy oraz płat prawy wyrażnie przemieszczone w stronę prawą. Wynik badania TSH w normie. Proszę o informację, czy konieczna jest operacja, biopsja? Dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam

KOBIETA ponad rok temu
Redakcja abcZdrowie
98 poziom zaufania
Dziękujemy za zadanie pytania.
Nie możemy odpowiedzieć na Twoje pytanie, ponieważ dotyczy prośby o interpretację wyników badań.
Skonsultuj wyniki ze swoim lekarzem prowadzącym, który znając Ciebie i mając możliwość przeprowadzenia ewentualnych badań, będzie mógł właściwie je zinterpretować i ocenić Twój stan zdrowia.
Zachęcamy do zadawania innych pytań, na które z przyjemnością odpowiemy.
Z wyrazami szacunku,
Zespół redakcyjny abcZdrowie.pl