Guzy tarczycy i nadnercza

Kobieta 35 lat. Proszę, czy mam zacząć się martwić? Tarczyca niepowiększona o niejednorodnej echogeniczności. Płat prawy 17x23x58 mm, płat lewy 17x20x52. W płacie prawym zmian ogniskowych nie znaleziono, przepływ przez miąższ wzmożony. W lewym płacie izoechogeniczna, dobrze ograniczona zmiana zlokalizowana przy tchawiczomieszanym unaczynnieniu, wym. 22X12x16. Z lewej strony dobrze widoczne owalne 2 węzły chłonne bez zaznaczonej przegrody o wym. 13x8 i 19x9. TSH 0,636 ulu/ml ft4,14,8 E253,7 LH 6,41 do tego wyszły mi dwa guzy w nadnerczu i jeden mały w nerce i płucu oraz na jajniku. Jajnik znacznie powiększony ...
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Dziękujemy za zadanie pytania.

Twoje pytanie dotyczy prośby interpretacji wyników badań i niestety nie możemy na nie odpowiedzieć.
Skonsultuj swoje wyniki badań ze swoim lekarzem prowadzącym, który znając Ciebie i mając historię Twojej choroby, będzie mógł właściwie ocenić Twój stan zdrowia.
Zachęcamy do zadawania innych pytań, na które z przyjemnością odpowiemy.

Z wyrazami szacunku,
Zespół redakcyjny abcZdrowie.pl