Guz tarczycy i wykrytych kilka innych guzków - czy mam się martwić?

Kobieta, 35 lat. Proszę napisać, czy mam zacząć się martwić. Tarczyca niepowiekszona o niejednorodnej echogenicznosci płat prawy 17 x 23 x 58 mm, płat lewy 17 x 20 x 52, w płacie prawym zmian ogniskowych nie znaleziono, przepływ przez miąższ wzmożony, w lewym płacie izoechogeniczna dobrze ograniczona zmiana zlokalizowana przy tchawiczomieszanym unaczynnieniu wym. 22 x 12 x 16. Z lewej strony dobrze widoczne owalne 2 węzły chłonne bez zaznaczonej przegrody o wym. 13 x 8 i 19 x 9. TSH 0,636 ulu/ml ft4,14,8 E253,7 LH6,41 Do tego wyszły mi dwa guzy w nadnerczu i jeden mały w nerce i płucu oraz na jajniku i jajnik jest znacznie powiększony.
ponad rok temu

Parenting.pl to nowoczesny portal przeznaczony przede wszystkich dla obecnych i przyszłych rodziców, ale również dla osób zainteresowanych tematyką związanych z rozwojem i zdrowiem dziecka. Serwis posiada bogatą bazę treści.

Redakcja abcZdrowie

Dziękujemy za zadanie pytania.

Niestety nie możemy na nie odpowiedzieć. Nie jest możliwe postawienie diagnozy bez znajomości szczegółów wszystkich badań. W pytaniu nie ma nawet informacji, jakie badania oprócz przedstawionych wykonano.

Proszę z pełną dokumentacją udać się do swojego lekarza prowadzącego, który oceni Twój stan zdrowia, pokieruje dalszą diagnostyką i ewentualnie zajmie się leczeniem.

Zachęcamy do zadawania innych pytań, na które z przyjemnością odpowiemy.

Z wyrazami szacunku,

Zespół Redakcyjny abcZdrowie.pl