Interpretacja USG tarczycy i wysoki cholesterol

Witam! Ostatnio z własnej inicjatywy udałem się do lekarza, bo po odebraniu wyników okazało się, że cholesterol mam bardzo wysoki - 350 trójglicerydy 470. Lekarz poddał mnie badaniu USG tarczycy i wykrył cyt. Opis - Płat prawy o wymiarach 20 x 19 x 52 mm o jednorodnej strukturze. Cieśń o grubości 3 mm. Płat lewy o wymiarach 19 x 18 x 56 mm zawiera zmianę owalną hipoechogeniczną 9 x 5 mm ukrwioną. Okoliczne węzły chłonne niepowiększone. Wskazana dalsza diagnostyka TSH. Mam pytanie, czy to rak?

Opis badania ultrasonograficznego tarczycy nie wskazuje i nie sugeruje zmiany nowotworowej w zakresie lewego płata tarczycy. To raczej zmiana łagodna i to o niewielkich wymiarach (do 1 cm średnicy). Najlepiej w tej sprawie skonsultować się z endokrynologiem. Oprócz oznaczenia poziomu TSH być może konieczne okaże się wykonanie biopsji cienkoigłowej zmiany w lewym płacie tarczycy celem dokładnej oceny czym konkretnie jest ta zmiana. O wszystkim najlepiej, żeby zadecydował po bezpośrednim badaniu endokrynolog.