USG wątroby

Ogniskowa zmiana34/23mm w placie prawym watroby ojednorodnej budowie i lekkowzmozonej echogenicznisci z obszarem hypo w czesci centralnej-wskTK. Ognisko hyperechogeniczne13mm o jednorodnymutkaniu i wyraznych oraz gladkich zarysach w placie prawymwatroby sonograficznie o cechach naczyniaka.Prosze oskomentowanie moich wynikow z usg .Badanie robilam prywatnie .Do jakiego lekarz powinnam sie zglosic.Dziekuje bardzo jezeli moge uzyskac odpowiedz. Pozdrawiam

Takie zmiany raczej obie sugerują występowanie naczyniaków, zwłaszcza, że naczyniaki najczęściej nie występują w pojedynkę. Lub być może większa zmiana to przerost guzkowy ogniskowy wątroby. Z wynikiem najlepiej udać się do hepatologa ewentualnie gastroenterologa. On powinien zadecydować o dalszym postępowaniu. Najczęściej takie zmiany wymagają tylko obserwacji (są zbyt małe i raczej mają charakter łagodny). W takim przypadku lepszy byłby rezonans magnetyczny wątroby (bardziej szczegółowy w stosunku do zmian w wątrobie) niż tomografia komputerowa. O wszystkim zadecyduje lekarz po bezpośrednim badaniu i analizie wyników badań dodatkowych.