Usunięcie blizny na wardze

Witam, od lat mam bliznę na górnej wardze (zrobił się ok. 0.5 cm bliznowiec), którą chciałabym usunąć. Mam przez to niesymetryczne i lekko zniekształcone usta. Jest to dla mnie duży problem dlatego chciałabym usunąć tę bliznę na stałe, bez konieczności powtarzania zabiegów jak np. przy botoxie. Czy istnieje taka metoda? Dodam, że dość ciężko goją mi sie rany (mam zaburzenie krzepliwości krwi - wydłużony czas krwawienia i krzepnięcia). Prosze o radę. Pozdrawiam

Usuwanie blizny na wardze to "koronkowa robota". Jesli blizna ma charakter bliznowca czyli jest wypukła sosuje się ostrzykiwania preparatami sterydów lub hialuronidazy. Trzeba jednak bardzo uważać na ilość preparatu, aby nie powstały dla odmiany zmiany zanikowe dlatego zabiegi takie musi wykonywac bardzo doświadczony lekarz. Inną metodą w likwidowaniu bliznowców jest laseroterapia i dermabrazja chirurgiczna. Efekt zależy również od tego ile czasu minęło od wytworzenia blizny. Biorąc pod uwagę fakt, że zmiana dotyczy delikatnej struktury wargi radzę udac się do specjalisty, który dobierze optymalną metodę leczenia.