Usuwanie blizny po pobraniu wycinka skórnego

Witam, Miałem zrobiony wycinek skóry i po 2tyg. pusciły szwy rana się rozeszła teraz minał 1 miesiąc i się zagoiło ale jest niezbyt ciekawa szerpla kilkuminimetrowa wgłebiona blizna. Chciałbym cos z tym zrobic mam pytanie czy można zrobic plastykę tej blizny wycinając bliznowiec i kolejny raz zszywając skórę i czy lepiej to zrobic od razu kiedy swiezo się zagaja czy może byc później czy czas ma znaczenie, jak to wygląda praktycznie cała procedura proszę o odpowiedź. Pozdrawiam

Wszystko zależy od wielkości i wyglądu rany. Można wyciąć bliznę i zszyć szwem plastycznym. Można też starać się "polepszyć" wygląd tej blizny. Mamy tu do dyspozycji lasery, karboksyterapię lub maści. Lekarz po obejrzeniu na pewno wybierze właściwą terapię blizny.