Zapytaj lekarza

7 3 9 , 9 9 1

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czerwona blizna po zabiegu plastycznym

Witam,jestem po zabiegu plastycznym,miałem bliznę pooperacyjną na prawym policzku tzw. drabinkę,postanowiłem zszyć ją na nowo żeby z drabinki zrobiła się cieńka linia,minęło już 8 miesięcy a blizna jest nadal czerwona...co mam robić,smaruję ją maścią Dermatix,czasami kremem z masy perłowej Noscar.Proszę o pomoc ,z góry dziękuję i czekam na odpowiedż.Pozdrawiam
MĘŻCZYZNA, 33 LAT ponad rok temu

Poprawianie skutków nieudanych operacji plastycznych

Szanowny Panie,
tak długie utrzymywanie się zaczerwienienia może świadczyć o zaburzeniach gojenia się i przeobrażenia w bliznę. W takim wypadku niezbędna jest kontrola lekarska. Proponuję zgłoszenie sie do lekarza operującego lub innego chirurga plastyka w celu zasięgnięcia porady na temat bieżącego stanu.

Chirurg plastyczny zajmujący się chirurgią ręki, chirurgią estetyczną oraz mikrochirurgią. Członek Polskiego Towarzystwa Chirurgii Plastycznej, Rekonstrukcyjnej i Estetycznej, Polskiego Towarzystwa Chirurgicznego, Polskiego Towarzystwa Chirurgii Ręki.
0

Blizna po zabiegu chirurgicznym, jeśli gojenie przebiega w sposób niepowikłany, bez zakażenia, dojrzewa około 1 rok. W tym czasie może być twarda, zaróżowiona. W tym okresie stosowanie ucisku, masażu i odpowiednich preparatów pomaga bliznę zmiękczyć i wybielić. Jeśli po dłuższym niż rok okresie utrzymuje się twarda, wypukła blizna, to znaczy, że doszło do jej przerośnięcia, jest to uwarunkowane indywidualnymi predyspozycjami. W przypadku blizn przerośniętych leczenie trwa długo (może obejmować laseroterapię, ostrzykiwanie sterydami lub korektę chirurgiczną), nie zawsze daje oczekiwany rezultat). Koniecznie proszę skonsultować bliznę z operatorem.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy