Usunięcie korzenia zęba i opuchnięcie policzka

Witam, miałam wczoraj (tj. 17.12) usuwany korzeń lewej górnej czwórki, ze znieczuleniem. W trakcie wstrzykiwania znieczulenia od strony podniebienia poczułam jakby "coś" wlało mi się do nosa. Jęknęłam, więc Pani doktor cofnęła igłę i później już było dobrze. Miałam po tym trochę spuchniętą i odrętwiałą lewą stronę nosa. A dziś (18.12) mam spuchnięty lewy policzek przy nosie. Czy mam się tym martwić i udać się do lekarza, czy to normalne?

Moze lekarz podał znieczulenie do zatoki. Moze warto skonsultować to z laryngologiem. Anatomia jest naprawdę rożna , moze zatoka schodziła nisko. Obrzęk moze dotyczyć rany poekstrakcyjnej a nie powikłania po znieczuleniu. Ewentualnie proszę poprosić lekarza o antybiotyk.