Obrzęk i sinienie policzka po ekstrakcji zęba

witam,wyrywałam lewa ósemkę górna chirurgicznie dokładnie w poniedziałek będzie tydzień mam obrzęknięty policzek już sinieje ale nie wiem czy to normalne ale czuje ze delikatnie mam spuchnięte pod okiem nie dostałam żadnego antybiotyku jak sobie dotykam policzek czuje ze w miejscu gdzie było znieczulenie mam twarde nie wiem co mam robić??

Witam. Pani opis może sugerować zarówno stan zapalny, jak i obecność małego wynaczynienia, do którego mogło dojść w trakcie wykonywania znieczulenia. Antybiotyk nie jest stosowany standardowo do każdej ekstrakcji. Jeżeli coś Panią niepokoi, proszę udać się do stomatologa- oceni sytuację i ewentualnie wdroży dodatkowe leczenie.