Usunięcie macicy a powrót do pracy

4 października miałam usuniętą macice. Dziś byłam na komisji lekarskiej i pani doktor orzecznik chciała podważyć moje zwolnienie, stwierdzając że właściwie to mogłabym iść do pracy.Mimo mojego pytania czy mogę dźwigać ciężar do 12 kg i być w ciągłym ruchu, odpowiedziała że nie ma żadnych przeciwwskazań. Pracuję w Hipermarkecie i nie wyobrażam sobie teraz wrócić do pracy. Nadal boli mnie dół brzucha przy schylaniu się mam wrażenie ciągnięcia. Chciałabym się dowiedzieć czy pani doktor ma rację?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Niestety nie ma takiej możliwości, by jednoznacznie odpowiedzieć na Pani pytanie w ramach porady internetowej. Proszę bowiem pamiętać, że by wydać orzeczenie lekarskie należy przede wszystkim osobiście zbadać pacjenta. Ponadto, w opisanym przez Panią przypadku konieczna jest dokładna analiza danych z historii choroby, tj. jaką metodą usunięto macicę, czy były jakiekolwiek powikłania, itd. Jeśli ma Pani zatem jakiekolwiek wątpliwości co do prawidłowości orzeczonej decyzji, proszę pamiętać, że ma Pani prawo się od niej odwołać.

Po brzusznym wycięciu macicy powinna Pani unikać dżwigania ciężarów przez pierwsze 6 miesięcy po operacji- najlepiej byłoby aby mogła Pani wykonywać pracę na innym stanowisku.