Usunięcie nerki a podróże samolotowe

Witam, 28 kwietania br. miała operację wycięcia lewej nerki, w trakcie zabiegu doszło do odmy opłucnowej (niewielna dziurka wielkości 5-7mm), od razu założony został drenaż, po około dobie płuco się rozpręzyło (dren miałam jeszcze przez około 4 doby). Później nie pojawiały się żadne bóle ani komplikacje. Minęło około 10 tygodni, czuję się dobrze. Mam w związku z tym pytanie: czy mogę latać samolotami ? Oraz czy mogę już uprawiać sport (bieganie) ? Dziękuję za odpwiedź. Pozdrawiam

Aleksander Ropielewski

Jeżeli doszło do pełnego wygojenia opłucnej i parametry funkcji nerki sa prawidłowe to nie ma przeciwwskazań do lotów samolotem i biegania.