Kamica pęcherzyka żółciowego a lot samolotem

Witam. Cierpię na kamicę pęcherzyka żółciowego. Czy w przypadku tej choroby istnieją jakieś przeciwwskazania do lotów samolotem? Chodzi mi to nie o samoloty rejsowe, lecz sportowe, gdzie podczas lotu mogą przytrafić się ewentualne akrobacje. Czy przeciążenia mogą jakoś zaszkodzi, np. spowodować pęknięcie woreczka? A jak ma się powyższe do (jednorazowego, tandemowego) skoku ze spadochronem?
ponad rok temu

Lek. Izabela Ławnicka

Witam!
Kamica pęcherzyka żółciowego nie jest przeciwwskazaniem do wymienionych przez Pana sportów.

W przypadku kamicy pęcherzyka żółciowego nie ma żadnych przeciwwskazań co do lotu samolotem nawet typu sportowego jak i skoku ze spadochronem. Proszę się nie obawiać na pewno nie dojdzie do pęknięcia pęcherzyka żółciowego.