Usunięcie ósemki a brak antybiotyku

Witam. Wczoraj tj. 10 grudnia miałem usuwaną górną ósemkę około godziny 17. Zabieg trwał może z 5-10min. Nie zostały mi przepisane żadne antybiotyki ani nic. Chciałem się spytać czy po upływie całej doby mogę palić? Czy suchy zębodół może nadal mi się objawić? Jeśli tak to ile czasu powinienem uważać ? Co i przez jaki czas mam robić ?

Witam, ważne jest, żeby w dniu usuwania nie płukać jamy ustnej, żeby nie wypłukać skrzepu. Minęła już u Pana doba, jeżeli nie ma żadnych dolegliwości może zacząć Pan normalnie funkcjonować. Rana może jeszcze pobolewać,jeżeli tak jest to proszę przez parę dni, 3-4, jeść tylko drugą stroną. Antybiotyk wypisuje się wyłącznie jeżeli są wskazania do podania. Pozdrawiam