Usunięcie tarczycy a brak szwów chirurgicznych

6 maja mialam usunieta tarczyce z powodu nowotworu brodawkowatego dlaczego chirurg nie zszyl rany a nakleil pasterki czy rana sie nie rozejdzie i dlaczego odczuwam bol podczas przelykamnia i okropnie boli mnie za uszami czy to normalne

Witam.
Założył plasterki tzw. Steri - stripy. Ale wcześniej podejrzewam, że założył szew środskórny. Rana nie powinna się rozejsc. Proszę o to jeszcze dopytać operatora. Co do bólu, jest on normalny po tej operacji. Z czasem powinien ustąpić. Pozdrawiam i życzę zdrowia

Proszę zadać wszystkie te pytania operatorowi!!! Domyślam się , że chirurg założył szwy rozpuszczalne podskórne , a na skórę użył plasterków , aby blizna była ładniejsza , tzn. mniej widoczna!!! - tak się praktykuje , o szczegóły proszę pytać operatora , zż