Usunięcie wyrostka u 5-letniego dziecka

Moj 5 letni synek 3 tyg temu mial usuniety wyrostek rozpoznanie na wypisie to: ostre,zgorzelinowe zapalenie wyrostka z zapaleniem otrzewnej wyszlismy po 7 dniach przez 5 dni po wyjsciu podawalam antybiotyk i bylo ok 3 dni temu zaczela sie biegunka ,nie ma goraczki ale jest osowialy, bardzo blady, czy moze byc to jakies powiklanie po zabiegu? Z przrazeniem stwierdzam ze pediatra u ktorej bylismy nie wiedziala nawet jak dawkuje sie leki bardzo prosze o odp

Takie objawy to raczej następstwo długotrwałej antybiotykoterapii. Myślę, że wystarczające będzie w chwili obecnej odpowiednie nawodnienie dziecka i uzupełnienie flory bakteryjnej przewodu pokarmowego (probiotyki i łagodne leki regulujące prace jelit). Jednak o dalszym sposobie postępowania powinien bezpośrednio decydować pediatra.