Jaki są zalecenia po zapaleniu wyrostka?

Kiedy po zaaleniu wyrostka można pić piwo? Dzień dobry dokładnie tydzień temu miałem operacje na wyrostek - laparoskopowo wykonana (25 sierpnia, godz. 20) - ocena pooperacyjna: zgorzelinowe ostre zapalenie wyrostka robaczkowego z ropniem otrzewnej Na wypisie jest zalecana "dieta lekkostrawna" Ale nie piszą przez ile czasu. Mam kilka pytań: [1] od kiedy mogę pić piwo? [2] od kiedy będę mógł nosić cięższe torby - np. 23 kg walizka 10 kg plecak? [3] czy awokado to dieta lekkostrawna czy nie (z p. widzenia powyrostkowej diety)? [4] wafle ryżowe - takie popularne okrągłe - od kiedy i w jakich ilościach mógłbym zacząć je jeść? [5] błonnik (colon C) po jakim czasie mogę włączyć do codziennej suplementacji? [6] babka płesznik / błonnik oparty o ostropest / babkę jajowatą - od kiedy mogę włączyć do codziennego cyklu żywieniowego? [7] po jakim czasie będę mógł jeść zmażone - jajecznica, omlety, nleśniki, kotlety w panierce [8] po jakim czasie można zacząć pić pepsi / coca-cole pozdrawiam

1. zalecałabym odczekać min. do czasu zagojenia się ran pooperacyjnych i kontroli u chirurga
2. dźwiganie - kwestia dyskusyjna, lepiej również odczekać min. miesiąc
3. awokado to posiłek silnie tłuszczowy, raczej nie lekkostrawny po operacji
4-8. odnośnie diety zachęcam do omówienia tematu z dietetykiem.