Usunięcie znamienia barwnikowego ze stanem zapalnym

Witam 4 tyg. miałem usuwane znamię barwnikowe. Wynik - naevus pigmentosus epidermo-dermalis. Excisio completa. Znamię różniło się od innych kolorem i kształtem a także miało stan "zapalny",zastanawiają mnie dwie rzeczy dlaczego patomorfolog nic nie wspomniał o stanie zapalnym w wyniku , i kiedy wykonuje się dodatkowe barwienia immunohistochemiczne ,których u mnie na wyniku nie ma ?

Patomorfolog ocenił znamię na podstawie wycinka pobranego od Pana. Należy wnioskować, że nic nie widział w obrazie mikroskopowym preparatu poza znamieniem barwnikowym. To, że makroskopowo wydawało się, że jest tam stan zapalny nie musi być odzwierciedlone w obrazie mikroskopowym.