Usunięta nerka i kamienie szczawianowe w drugiej

Mam usuniętą jedną nerke, w drugiej pojawiły się kamienie szczawianowe - dwa razy w odstępie 1,5 miesiąca. Nefrolog zleciła badania krwi i moczu , wyszło dużo cukru więc rodzinny dał skierowanie do diabetyka. Dodatkowo usg wykazało niewielkie powiększenie guzów na tarczyczy ( biopsja dopiero w grudniu) . Co robic z dietą , wizyty u lekarzy za kilka miesięcy. Co ważniejsze nerka (jedna) czy cukier Pozdrawiam Andrzej

Na pewno dieta małobiałkowa, zeby nie obciążać nerki. dodatkowo proszę pić dużą liczbę płynów (szczególnie wody, słabe herbaty) Unikać proszę używek. Jak z cukrem zaczynaja sie problemy to też wyeliminować cukier z diety, słodycze, słodkie przekąski, napoje i soki. Trzeba zrobic szczegółowe badania odnosnie tego cukru, ale to diabetolog powinien Panu zrobic i daćewentualne zalecenia. Przy kamicy szczawianowej prosze uważać na produkty zawierające dużą ilość szczwaianów tj. szpinak, szczaw, warzywa kapustne, zielone warzywa, kawa, kakao, konserwy rybne i mięsne itp. kiedys ten temat był juz szczegółowo opisywany zapraszam do lektury http://portal.abczdrowie.pl/dieta-w-kamicy-szczawianowej .