Usunięte ciało Hoffy a ból podczas zginania kolana

Tenosynovitis nodularis, w kaletce kolan. wycięty 6 lat temu u 12 letn. mojej córki. W dalszym ciągu ból przy zgięciu kolana pod kątem prostym i drętwienie. Córka twierdzi, że takie objawy były przed operacją. Byłyśmy na kontroli 2 lata temu, ortopeda twierdzi, że objawy są skutkiem głębokiego ubytku ( guz wielkości jajka, konieczne było usunięcie ciała Hoffy. Czy jest możliwe odrastanie chorej tkanki? Czy usg jest wystarczającym badaniem do kontrolowania sytuacji.

Witam,
Myśle iż najistotniejsze w tej sytuacji jest bardzo dokładne badanie w którym będzie można określić patologie. W razie watpliwości można poszerzyć diagnostykę o rezonans magnetyczny. Objawy o których Pani pisze moge wynikać z chondromalacji stawu rzepkowo-udowego jednak zeby ostatecznie postawić diagnozę sugeruje konsultacje u specjalisty ortopedy.
Pozdrawiam,
dr n.med. Szymon Kujawiak
Specjalista w Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu