Usypianie dziecka z piersią w buzi

witam, moje 4,5 miesięczne maleństwo śpi z cyckiem w buzi...śpi bardzo płytko...nie je tylko "ciumka"sobie gdy cycek wypadnie z buzi od razu budzi sie i płacze.... proszę o pomoc bo już nie mam sił jak odzwyczaić maleństwo od spania z nami w łóżku z piersią w buzi... mam wrażenie że mała nie umie sama zasnąć i nie śpi twardym snem tylko bardzo płytko.... proszę o pomoc bo nie wiem jak długo jeszcze dam rade.... w dzień też usypia z piersią w buzi nie ma mowy o odłożeniu do wózka czy łóżeczka....
KOBIETA, 31 LAT ponad rok temu
Milena Lubowicz
71 poziom zaufania

Niestety odzwyczajenie na pewno nie będzie łatwe. Myślę, że konieczny będzie smoczek oraz po prostu odkładanie za każdym razem dziecka do łóżeczka i usypianie go właśnie w taki sposób. Może pomóc misiu-przytulanka lub kocyk-pieluszka do przykrycia buźki. Na pewno wymaga to determinacji i uporu, żeby wytrzymać i nie ulec dziecku, tylko za każdym razem odkładać je do łóżeczka, ale niestety nie ma prostej, szybkiej metody na dzieci:)
Pozdrawiam

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Usypianie dziecka w łóżeczku

WITAM. Jak mam nauczyc synka zasypiania u siebie w łózeczku, skoro on zasypia wtedy jak pije mleko ( z butelki) w naszym lozku i wtedy go odkladam. Mam go karmic w lozeczku? i chwile byc przy nim?Czy wolno go tak karmic? dodam ze synek ma w lozeczku klin specjalny a sam synus ma skonczone 4 miesiace. w ciagu dnia nie spi w lozeczku. Synek po tym jak wypije mleko u nas w lozku juz spi, nie ma takiej mozliwosci zeby nie zasnol.
KOBIETA, 28 LAT ponad rok temu
Lek. Marta Gryszkiewicz
97 poziom zaufania

Tak, skoro dziecko zasypia podczas picia mleka warto spróbować usypiać go bezpośrednio w łóżeczku. Powinna Pani po uśnięciu jeszcze chwile pozostać przy dziecku, by upewnić się, że nie doszło do zachłyśnięcia dziecka treścią pokarmową i że dziecko połknęło ostatnią porcję mleka (nie ma jej w buzi).

0

Polecam podejście 5 stopniowe począwszy od

1. Żadnego płaczu. Dziecko nie może leżeć dłużej w łóżeczku jeśli płacze. Nie może kojarzyć spania z czymś nieprzyjemnym.
2. Stopniowa separacja. Zgodnie z tą metodą mama powinna stopniowo zwiększać dystans między sobą a dzieckiem tak, by czuło się bezpiecznie, a jednocześnie nauczyło się zasypiać bez jej ciągłej obecności.
3. Łóżko rodzinne. Ta metoda, znana pod nazwą angielską jako co-sleeping, ma w krajach zachodnich wielu zwolenników, a i w Polsce staje się coraz bardziej popularna. Zakłada ona, że dziecko ma spać z rodzicami we wspólnym łóżku tak długo, jak długo tego potrzebuje. Przyjdzie dzień, gdy maluch sam uzna, że jest mu niewygodnie, i położy się gdzie indziej.
4. Zasada rutyny. Dziecko powinno jeść, bawić się i spać w tym samym miejscu.
5. Kontrolowany płacz. Według tej metody, dziecko ma zasypiać samo. Kilka minut płaczu mu nie zaszkodzi, ale jeśli płacze zbyt długo, wchodzimy do jego pokoju.

Dobór pozostawiam Pani, gdyż każdy ma swoje indywidualne podejście. Ja udzieliłem jedynie wskazówek.

Pozdrawiam serdecznie i zapraszam do zapoznania się z moimi artykułami na http://psychopedagog.eu

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Problemy z usypianiem i ząbkowanie u dziecka

Witam, Córka skończyła 7 miesięcy, zaczyna się ząbkowanie. Od kilku dni gorzej śpi, ale też od kilku dni, podczas usypiania Jej na rękach, pręży się, płacze, wygina do tyłu, mimo, że jest śpiąca. Tak jest od kilku dni, wcześniej była usypiana w ten sam sposób i wszystko było ok. Czy ma to związek z ząbkowaniem? Czy jest to spowodowane czymś innym? Proszę o odpowiedź. Proszę tylko nie odsyłać mnie do artykułów, ponieważ przeczytałam ich sporo i nie uzyskałam odpowiedzi. Pozdrawiam, Martyna
KOBIETA, 28 LAT ponad rok temu
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty