Zapytaj lekarza

7 4 2 , 7 6 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Utrata zainteresowań przy depresji

Straciłem różne zainteresowania np moda jazda rowerem wgl dziwnie myślę robię coś to tak z przymusu ( leczę się na depresję kilka miesięcy ) jeżdżę do lekarz czy to mi wgl minie kiedyś ?
MĘŻCZYZNA, 21 LAT ponad rok temu

Wpływ depresji na życie seksualne

Depresja to choroba cywilizacyjna. Wciąż jednak nie jest to dobrze znana choroba. Obejrzyj film i poszerz swoją wiedzę o depresji. Psychiatra Agnieszka Jamroży wyjaśnia związek miedzy depresją a życiem seksualnym.

W depresji psychoterapia czasem trwa od kilkunastu do kilkudziesięciu tygodni. Obszar zainteresowań często wraca najpóźniej (początkowo energii wystarcza na podejmowania zadań dnia codziennego, od których zależy egzystencja). Zachęcam do cierpliwości, dalszego leczenia- oprócz farmakoterapii podjęcia także psychoterapii.

Psycholog i psychoterapeuta. Absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego.
0

Jeśli tylko sukcesywnie Pan pracuje nad sobą podczas psychoterapii i stosuje się do wszelkich zaleceń leczniczych - minie. Czas, jaki jest potrebny do powrotu do całkowitej równowagi zależy często od nasilenia zaburzenia a także podejścia do leczenia. Jeśli tylko stosuje się Pan do zaleceń - wszystko jest na dobrej drodze do wyzdrowienia i powrotu do pierwotnego stanu emocjonalnego, zainteresowań itd. Powodzenia i cierpliwości!

0

Witam,
sugeruję skonsultowanie się z psychoterapeutą. W przypadku objawów depresyjnych bardzo często najlepsze rezultaty osiąga się poprzez połączenie oddziaływania psychoterapeutycznego i leków. Polecam szczególnie podejście poznawczo-behawioralne.

Pozdrawiam
- Bartosz Piasecki
http://poznacsiebie.pl

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy