Utrata zainteresowań przy depresji

Straciłem różne zainteresowania np moda jazda rowerem wgl dziwnie myślę robię coś to tak z przymusu ( leczę się na depresję kilka miesięcy ) jeżdżę do lekarz czy to mi wgl minie kiedyś ?

W depresji psychoterapia czasem trwa od kilkunastu do kilkudziesięciu tygodni. Obszar zainteresowań często wraca najpóźniej (początkowo energii wystarcza na podejmowania zadań dnia codziennego, od których zależy egzystencja). Zachęcam do cierpliwości, dalszego leczenia- oprócz farmakoterapii podjęcia także psychoterapii.

Jeśli tylko sukcesywnie Pan pracuje nad sobą podczas psychoterapii i stosuje się do wszelkich zaleceń leczniczych - minie. Czas, jaki jest potrebny do powrotu do całkowitej równowagi zależy często od nasilenia zaburzenia a także podejścia do leczenia. Jeśli tylko stosuje się Pan do zaleceń - wszystko jest na dobrej drodze do wyzdrowienia i powrotu do pierwotnego stanu emocjonalnego, zainteresowań itd. Powodzenia i cierpliwości!

Witam,
sugeruję skonsultowanie się z psychoterapeutą. W przypadku objawów depresyjnych bardzo często najlepsze rezultaty osiąga się poprzez połączenie oddziaływania psychoterapeutycznego i leków. Polecam szczególnie podejście poznawczo-behawioralne.

Pozdrawiam
- Bartosz Piasecki
http://poznacsiebie.pl