Utrzymywanie się opuchlizny twarzy i ból przy zapaleniu miazgi

Jak długo po podaniu antybiotyku Augmentin i otwarciu zęba w związku z zapaleniem miazgi mogą utrzymywać się opuchlizna twarzy i ból. Minęło 4 dni pod opieką dentysty i nie ma poprawy, czy powinniśmy skonsultować dziecko 14 lat z innym lekarzem np. rodzinnym lub innym dentystą?

Witam
Przyczyn utrzymujacej sie opuchlizny moze byc kilka, np. niewlasciwa dawka antybiotyku, nierozpoczete leczenie endodontyczne( kanalowe) - otwarcie zeba nie jest rownoznaczne lub przyczyna opuchlizny moze byc inny zab w tej okolicy. Prosze mozliwie szybko umowic wizyte ze stomatologiem.
pozdrawiam