Utykanie u 4-letniego dziecka
Od ok. 1 mieś moja córka 4 lata i 9 mieś. zaczęła utykać kuleć na prawe kolano Najgorzej jest rano wtedy b. wolno chodzi i stara się nie zginać kolana "trzyma kolano sztywno" podczas chodzenia. Ból prawa strona zewnetrzna Zrobione badania: morfologia krwi pełna, CPR, OB wyn. dobre, zdj. RTG podudzia praw. i miednicy wyn. dobre, ASO- 110 mg/l, mykoplazma IGM 5,8 wyn. dobry, IgG 6,4 wyn. dobry, Chlamydia IgM 6,3 wyn.dobry, natomiast IgG 11,8 wyn.dodatni. Dziś pod kolanem zauważ. opuchliznę.

KOBIETA, 36 LAT ponad rok temu
Dzień dobry Pani,
problem z układem ruchu u dzieci wymaga zdecydowanie większej uwagi. Utykanie może mieć związek z przebytym urazem kolana, może również wynikać z patologi biodra, z zapalenia tkanek lub mieć szereg innych przyczyn.
Nie wiem co oznacza "wynik RTG dobry".
Pani dziecko wymaga pilnego, kompleksowego badania lekarskiego.