Uwidoczniono zachowanie fizjologicznej lordozy kręgosłupa lędźwiowego

Witam. Proszę o pomoc co to wogóle oznacza??? Uwidoczniono zachowanie fizjologicznej lordozy kręgosłupa lędźwiowego. Guzki Schmoria w trzonach Th10, Th11 i Th12. L4/L5: Okrężne uwypuklenie krążka międzykręgowego typu bulging z dyskretnym modelowaniem worka oponowego. Trzony kręgów o zachowanej wysokości, o jednorodnej intensywności sygnały. Krążki międzykręgowe bez cech dokanałowego przemieszczenia. Stożek końcowy rdzenia oraz ogon koński bez patologii ogniskowej.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane w wyniku nieprawidłowości są wynikiem rozpoczynającej się choroby zwyrodnieniowej. O szczegółach proszę porozmawiać z lekarzem prowadzącym, który oceni wynik w oparciu o dane kliniczne.