Zapytaj lekarza

7 4 0 , 4 6 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Uzależnienie od dopalaczy u 24-latki

Czy można teraz z kimś porozmawiać ? Jestem uzależniona od dopalaczy i całkowicie sobie z tym nie radzę, wszystko wymknęło mi się z pod kontroli i czuję że coraz więcej tracę, a do tego mam ciężkie skutki uboczne ... Do dziś nie zdawałam sobie sprawy jakie to może mieć skutki .
KOBIETA, 24 LAT ponad rok temu

Leczenie choroby afektywnej dwubiegunowej

Konieczne leczenie w poradni uzależnień lub w całodobowym ośrodku uzależnień przez kilka miesięcy- to moim zdaniem jedyny ratunek dla Ciebie, udaj się na konsultację do lekarza psychiatry w poradni uzależnień- tam otrzymasz pomoc.

0

Kochana - we Wrocławiu znajdziesz dużo Poradni, gdzie znajdziesz bardzo dobrą ,fachową pomoc. Jednorazowa rozmowa nie załatwi sprawy.Dopalacze są szczególnie niebezpieczne, ponieważ często zawierają nie tylko substancje psychoaktywne, które zostały już dokładnie poznane i opisane, ale i szereg nieznanych związków mogących w różnych sposób wpływać źle na Ciebie.
Leczenie uzależnienia od dopalaczy wymaga diagnozy problemu – należy ustalić rodzaj substancji, która spowodowała uzależnienie. Często nie jest to proste, ponieważ wielu uzależnionych sięga po różne związki chemiczne lub naturalne (zawarte w dopalaczach typu „spicy” lub w „party pills”). Wykrycie konkretnej substancji wymaga szeregu specjalistycznych badań.
Kolejnym krokiem jest rozpoznanie stopnia zaawansowania problemu. Zatrucie organizmu substancjami zawartymi w tego typu używkach może wymagać odtruwania na oddziale toksykologicznym. Specjalista na pewno doradzi Ci, czy właśnie takiej formy pomocy potrzebujesz. Czasami wystarcza odpowiednio ułożony program terapeutyczny. Uważam, że już zrobiłaś pierwszy krok, pisząc ten post. Pozdrawiam.
Monika Wróbel
www.sferaterapii.pl

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy