Zapytaj lekarza

7 4 0 , 1 3 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Nigdy nie byłem tak przerażony, jak po dopalaczu

Ostatnio wziąłem tzw. Dopalacz - na początku dobrze się czułem (wyluzowany, euforia), lecz po paru minutach, bodajże pięciu, serce zaczęło łomotać jak oszalałe, ja się wystraszyłem, zdawało mi się, że wszystko podskakuje. Kumpel powiedział, że sobie wkręcam, ale mi zawało się wszystko prawdziwe, zdawało się, że coś jest nie tak. Naglę wszystko ustąpiło i zaczęło się powtarzać, wpierw dwa razy, potem pięć razy i tak dalej, aż wszystko stanęło w miejscu jak oczy i uszy z loopowały obraz i dzwięk. Wszystko minęło po 10 minutach, ale nigdy nie byłem równie przerażony.

MĘŻCZYZNA, 40 LAT ponad rok temu

Antykoncepcja po

Niestety, czasami niektóre metody zabezpieczenia przed ciążą zawodzą, może dojść do pęknięcia prezerwatywy lub kobieta zapomni o tabletce antykoncepcyjnej. Coraz częściej mówi się o antykoncepcji awaryjnej, która jest określana również jako antykoncepcja ?po? czy antykoncepcja ratunkowa.

Mgr Kamila Drozd Psycholog
80 poziom zaufania

Witam serdecznie!

Dopalacze to alternatywa dla nielegalnych narkotyków. Dopalacze to tak naprawdę substancje psychoaktywne, które cieszą się dużą popularnością wśród młodzieży i są legalne, gdyż składniki, z których produkuje się dopalacze, nie zostały uwzględnione na liście w ustawie o przeciwdziałaniu narkomanii. Podstawowym składnikiem dopalaczy jest najczęściej BZN (benzylpiperazyna), która wykazuje działanie podobne do amfetaminy. Dopalacze mogą przyjmować formę suszu, skrętów, kadzidełek, tabletek (tzw. party pills), fajek, znaczków do lizania, proszków w torebkach itp. Tak naprawdę trudno przewidzieć działanie dopalaczy, gdyż nie wiadomo do końca, jakich substancji użyto do ich produkcji. Skład chemiczny dopalaczy ciągle ulega zmianie, by ominąć zakazy antynarkotykowe. Działanie dopalaczy weryfikuje też ilość użytego środka, osobowość i aktualny nastrój palacza, forma przyjmowania środka (palenie, doustnie itp.). Niektóre dopalacze przypominają działaniem marihuanę, wprawiając w dobry nastrój. Inne z kolei wpędzają w stany lękowe i ataki paniki. Więcej na temat dopalaczy i konsekwencji ich przyjmowania można przeczytać pod poniższymi linkami:

http://portal.abczdrowie.pl/czym-sa-dopalacze
http://portal.abczdrowie.pl/skutki-zazywania-dopalaczy
http://portal.abczdrowie.pl/co-to-sa-dopalacze

Pozdrawiam!      

Psycholog społeczny, autorka wielu publikacji dotyczących rozwoju osobistego oraz warsztatów z doradztwa zawodowego i komunikacji międzypłciowej.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy