Czy dopalacze mogą uszkodzić serce?

Witam. Mam 18 lat. Jakieś 2-3 miesiące temu sięgnęłam po dopalacze. Przesadziłam z ich ilością, miałam drgawki, a moje serce biło tak szybko, jakby miało rozerwać mi klatkę piersiową. Przez około tydzień po tym bolało mnie serce. Potem na pewien czas te objawy ustały. Jednak nagle znowu to powróciło. Nadal czuje ucisk w klatce i jakby kłucie serca. Znajomi mówią, że po prostu wmawiam to sobie, ale ja wiem, że przed akcją z dopalaczami nigdy tak wcześniej nie miałam. Zastanawiam się czy to kiedyś minie (chociaż upłynęło już tyle czasu) i czy jest to w jakimś stopniu niebezpieczne. Czy dopalacze mogą uszkodzić serce?

Witam.

W tej sytuacji polecam przede wszystkim badanie lekarskie i badania dodatkowe (np. EKG).  W tym celu wskazana jest wizyta u internisty lub lekarza rodzinnego. Niektóre substancje zawarte w dopalaczach, np. benzylopiperazyna, wywierają działanie kardiotoksyczne.

Z pozdrowieniami